250 lat teatru publicznego w Polsce
powrót do listy

Projekty

Wystawa 250 LAT TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE

Co znaczy teatr publiczny dziś? Jakie są jego kształty i funkcje? W jaki sposób – jeśli w ogóle – nawiązuje do tego z 1765 roku? Dwieście pięćdziesiąta rocznica otwarcia pierwszego w Polsce teatru publicznego to dobra okazja, by zastanowić się nad jego powinnościami.

wystawa

Punktem wyjścia wystawy w Google Cultural Institute, przygotowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, jest dzień dzisiejszy. Nasze i wyobrażenia, wizje i marzenia o teatrze publicznym, czyli takim, który dotyczy nas wszystkich.

Wystawa nie prezentuje historii teatru publicznego w Polsce w sposób klasyczny, lecz pozwala zajrzeć do archiwum pamięci, w którym są rozmaite obrazy i teksty po to, by zastanowić się nad – może nieoczywistymi – nawiązaniami czy analogiami. Wystawa proponuje przegląd tematów, które wydają się dziś ważne w naszym myśleniu o teatrze publicznym i o sferze publicznej w ogóle. Przez przedstawienia i sposoby przedstawiania elementów naszej rzeczywistości. 

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.